Impreza Andrzejkowa

Z czym kojarzą się zwykle Andrzejki? Oczywiście przede wszystkim z laniem wosku i innymi wróżbami, ze składaniem życzeń znajomym Andrzejom oraz z dobrą zabawą. Właściwie wszystko to można połączyć. Wystarczy tylko trochę wcześniej zastanowić się gdzie i jak spędzimy ten wieczór.

Zgodnie z andrzejkowym zwyczajem noc z 29 na 30 listopada to czas kiedy można otrzymać dostęp do poznania swojej przyszłości. Właśnie stąd wszelkiego rodzaju wróżby i przepowiednie. Święty Andrzej już w średniowieczu łączony był z wiedzą mistyczną, którą miał otrzymać od Chrystusa. Poza tym jest on uważany za patrona udanych związków. W związku z tym wiele wróżb dotyczy pytania czy można liczyć w niedalekiej przyszłości na poznanie osoby, z którą weźmie się ślub. Oczywiście oprócz wróżenia z wosku, fusów czy kart obchodzi się też imieniny Andrzeja. Znajomi przynoszą więc prezenty i składają życzenia. Jeśli natomiast nie możesz spotkać się ze znajomym solenizantem wyślij kartkę. Może to być na przykład e-kartka. Elektroniczne kartki z życzeniami dla Andrzeja często nawiązują do różnych obyczajów związanych z wróżbami i całą tradycją andrzejkową. Zwykle przedstawione jest to wszystko w zabawny sposób. W związku z tym wysyłając taką e-kartkę można nie tylko sprawić znajomemu Andrzejowi przyjemność, ale także go rozbawić.

Wieczór i noc andrzejkowa to także czas zabawy i szaleństw. Można spędzić go na przykład na imprezie w klubie. Z pewnością można wówczas liczyć na towarzystwo, dobrą muzykę, tańce i drinki. Wiele młodych osób decyduje się właśnie na taki sposób spędzenia Andrzejek. Trzeba tylko odpowiednio wcześnie zarezerwować bilety na zabawę. Oczywiście zawsze najlepiej pójść z grupą znajomych, bo wtedy można mieć pewność, że impreza będzie udana. Wybierając się na nią można ubrać się w jakiś szalony sposób i zrobić sobie niecodzienną fryzurę. Nieco innym, ale na pewno również ciekawym pomysłem jest spędzenie Andrzejek na balu. Tutaj rezerwacja miejsca jest trochę droższa, ale za to w cenę wliczone jest dobre jedzenie, napoje oraz zabawa prowadzona przez DJa. Obowiązują stroje wieczorowe. Panie mają więc zwykle długie suknie i eleganckie koki. Panowie zakładają ciemne garnitury i koszule. Tańce mogą trwać nawet do samego rana. Natomiast bez względu na to czy spędzi się Andrzejki na domowej imprezie, w klubie czy na balu najważniejsze jest dobre samopoczucie. Każdy powinien bawić się tak, jak lubi najbardziej. Chyba najistotniejsze jest to, aby podczas tego typu okazji być z bliskimi osobami. Tego zawsze trzeba życzyć wszystkim Andrzejom i nie tylko im…